Philippe Djian - Třenice

Třenice

Nakladatel:  Odeon 2005
Rozebráno
-10%
179 Kč
161 Kč
pohlídat

Anotace

Formálně úsporná, sevřená kniha je rozdělena do pěti kapitol – „třenic“, jež korespondují s pěti etapami života literárního hrdiny. V první sledujeme počátek až patologicky závislého vztahu vypravěče – zde teprve jedenáctiletého – a jeho matky, který pokračuje celá další desetiletí a logicky narušuje hrdinovy milostné a partnerské vztahy. Není...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Mámu máme v životě jen jednu

(...) Djian se od většiny francouzských autorů odlišuje návazností na angloamerické autory. Jeho způsob vyprávění je nezastřený, průzračný. Djianova kniha pěti "třenic" by pro své střízlivé nazírání plebejského světa mohla zarezonovat i u českých čtenářů.
HODNOCENÍ LN: * * * *

Třenice - rcenze

(...) Obecně vůbec oproti románu Za rozcestím Djian v Třenicích neplýtvá slovy ani obrazy, přesně odměří, co ještě prozradí a co už čtenáři nebude předkládat. Jeho postavy jsou věrohodné, barvité a mají hloubku, ačkoli rozhodně nemají jít příkladem. (...) Djian je v Třenicích vlastně opět smutný, i když tu tentokrát nepopisuje jen svět mužského za zenitem, ale probírá se jeho životem od mala až po ten zapeklitý bod, kdy máte tolik za sebou a tak málo před sebou. Je smutný, ale pravdivý, a proto se Třenice čtou dobře a s napětím. V překladu Tomáše Kybala dokonale.

Djian, Philippe: Třenice

Francouzského spisovatele Philippa Djiana měl český čtenář možnost poznat už před čtyřmi lety, v překladu Tomáše Kybala mu u nás tehdy vyšel román Za rozcestím.
Celá recenze

Djian, Philippe: Třenice

Musím říct, že pokud byl někdo, koho jsme nečekali, tak to byl on. Matka se odvrátila a zesinala. Já cítil, jak mi klesá brada. Naposledy, co jsem viděl otce, byly Vánoce.
Celá recenze

Djian, Philippe: Třenice

Philippe Djian (*1949) stál už od počátků své literární tvorby vždy poněkud stranou tradičního francouzského literárního živo­ta, který je hluboce propojen s univerzitním prostředím a intelektuálskými, literárně či politicky zaměřenými časopisy.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Třenice
Autor:
Djian, Philippe
Nakladatel:
Odeon
EAN:
9788020711793
ISBN:
80-207-1179-1
Originál:
Frictions
Překlad:
Kybal, Tomáš
Popis:
1× kniha, vázaná, 120 stran, česky
Rozměry:
12,5 × 20 cm
Rok vydání:
2005 (1. vydání)