Viola Fischerová - Předkonec
Snížená cena

Předkonec

Nakladatel:  Fra 2007
Rozebráno
-50%
199 Kč
99 Kč
pohlídat

Anotace

Fischerové volný verš, oproštěný do nejúspornější podoby a mající vytříbený smysl pro zvukovou stránku, propůjčuje její tragické elegičnosti znak životní autentičnosti, jíž promlouvá každá skutečná poezie.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení
Ale přitom se člověk vrací ke každému verši, nic není řečeno zbytečně, všechno je intenzivní, živoucí - i když tématem je smrt.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Jaké to je, být cizí na zemi

(...) Předkonec, titul předposlední sbírky Violy Fischerové, knížky útlé a střídmé, avšak zasvěcené věcem nejtěžším, nejbolestnějším, věcem nepochopitelně a krutě " jedinečným" v tom smyslu, že k nim nelze získat ten jediný pravý klíč, lze je jen sdílet s ostatními jako tušení, dohady, obavy, nikoli jako vlastní zkušenost. Předkonec - tam jsme ještě spolu. Koncem projde už každý sám.

Fischerová, Viola: Předkonec

Básnická tvorba Violy Fischerové má od počátku (její prvotina Zádušní básně za Pavla Buksu vyšla až v roce 1993) charakter osobní konfese, v níž se od subjektivních prožitků míří k nadosobnímu cíli básnické výpovědi.
Celá recenze

Fischerová, Viola: Předkonec

Básnický jazyk Violy Fischerové, opět střídmý a soustředěný k slovu, překračuje meditativní ladění konkrétní obrazností, syrovou a leckdy až civilní mluvou, která se výrazně uplatňuje při portrétování umírajících a vykreslení jejich pokojů.
Celá recenze

Fischerová, Viola: Předkonec

V moři se vznášejí / bílé růžové fialové / květiny // Kdo se jich dotkne / najde ve vodě oheň...
Celá recenze

MINIRECENZE

(...) Její nejnovější sbírka je dosud jedním z nejvýraznějších básnických titulů tohoto roku. Autorka v ní skládá jakýsi katalog "předkonce", tedy života starých lidí. Téma dnes téměř nepopulární - všichni jsme stále mladí, a když už někdo starý je, strčí se často do pečovatelského domu, aby nekazil pohodu. Básně Violy Fischerové jsou mikropříběhy, dokumenty o tomto "životě po životě": "Bráníte se/ Ty verše jsou kruté// Bráním se/ Jde o bilanci/ a účet// Je lepší vědět."
HODNOCENÍ LN ****

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Předkonec
Autor:
Fischerová, Viola
Nakladatel:
Fra
EAN:
9788086603469
ISBN:
978-80-86603-46-9
Popis:
1× kniha, brožovaná, 76 stran, česky
Rozměry:
11 × 18 cm
Rok vydání:
2007 (1. vydání)