Harry Mulisch - Objevení nebe

Objevení nebe

Nakladatel:  Odeon 2010
Rozebráno
-10%
499 Kč
449 Kč
pohlídat

Anotace

Téměř tisícistránkový román Objevení nebe z roku 1992 je vrcholem Mulischovy tvorby. Jde o zprávu anděla svému nadřízenému o splněném poslání: bůh zjistí, že lidstvo uzavřelo pakt s ďáblem, místo v boha věří v rozum a schází už málo, aby se svými technologickými vymoženostmi vyrovnalo božským schopnostem. Proto se rozhodne ukončit svou smlouvu s...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Andělé mají lidské životy pod kontrolou

Recenzi románu Harryho Mulische Objevení nebe lze odbýt jednou větou: Vezmi a čti. Sedm set stran čtenáři nakonec stejně bude málo. Je to román milostný i erotický, detektivní i historický, vědecký i filozofický, architektonický i hudební, pro ženy i pro muže. Je napsán svůdně, napínavě a s obrovskou erudicí v mnoha oblastech umění, myšlení a vědy, jak se na světového autora sluší. Pod všemi těmi fintami, jiskřícími dialogy a souvislostmi však tají hloubku. Mottem celého díla Harryho Mulische - a Objevení nebe především - by mohly být otázky ze starozákonní knihy Moudrosti: "S námahou luštíme smysl pozemských věcí, nesnadno nalézáme to, co je nejvšednější. Kdo může vyzkoumat to, co je v nebi? Kdo poznal tvou vůli, když jsi mu nedal moudrost a z výšin neposlal svého svatého ducha?"

Mulisch, Harry: Objevení nebe 3 (in LN)

Dvacet let po nizozemském vydání vychází opus magnum, mnohasetstránkový (v češtině je těch stránek 750) román žijícího klasika Harryho Mulische Objevení nebe.
Celá recenze

Mulisch, Harry: Objevení nebe 2 (in Respekt)

Obtloustlé knihy jsou už ze své podstaty podezřelé. Třeba kvůli mnohomluvnosti nebo zahleděnosti do vlastního ega a intelektu jejich autorů. Obzvláště to platí u knihy nizozemského spisovatele Harryho Mulische Objevení nebe...
Celá recenze

O paradoxech života i o hledání řádu a jistot

S odstupem téměř dvaceti let se k českému čtenáři dostává téměř tisícistránkový román žijícího klasika nizozemské literatury Harryho Mulische Objevení nebe (1992). Monumentální příběh přátelství dvou mužů, Maxe a Onna, datovaný od poloviny 60. let do poloviny let 80. minulého století, je rámován zprávou anděla jeho nadřízenému. Bůh totiž zjistil, že lidé místo v něho začali věřit ve svůj rozum a díky technologickému pokroku se chtějí vyrovnat jeho zázrakům. Rozhodl se proto ukončit svou smlouvu s lidstvem, kterou uzavřel v podobě Mojžíšova desatera. Pověřil "svého" anděla, aby zajistil návrat dvou kamenných desek do nebe.

Mulisch, Harry: Objevení nebe 1

Se zatajeným dechem sledujeme, jak je před námi splétán příběh milostného trojúhelníku, který má vést ke zplození nového mesiáše. Nejlepší přátelé astronom Max, jazykovědec a politik Onno a mladá cellistka Ada jsou pouhými loutkami v rukách andělů...
Celá recenze

Mulisch, Harry: Objevení nebe

Když nebyli pracovně v zahraničí, neuplynul v následujících měsících ani den, aby se neviděli. Max nikdy nepoznal nikoho jako Onno a Onno nikoho jako Max – jako samozvaná dvojčata se ze sebe nepřestávali radovat.
Celá recenze

Mulisch, Harry: Objevení nebe

V každé době vznikne literární dílo, jehož ambicí je zachytit tuto epochu jako celek – s jejími vlastními otázkami, nadějemi, obavami, konflikty – a pokud možno ji zasadit do široké perspektivy dějin člověka, někdy i stvoření jako celku.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Objevení nebe
Autor:
Mulisch, Harry
Nakladatel:
Odeon
EAN:
9788020713261
ISBN:
978-80-207-1326-1
Originál:
De ontdekking van de hemel
Překlad:
ter Harmsel Havlíková, Veronika
Popis:
1× kniha, vázaná, 760 stran, česky
Rozměry:
13,5 × 20,6 cm
Rok vydání:
2010 (1. vydání)