Tomáš Sedláček - Ekonomie dobra a zla

Ekonomie dobra a zla

Není v prodeji
149 Kč
pohlídat

Anotace

Knižní debut Tomáše Sedláčka, lektora Karlovy univerzity, publicisty, někdejšího poradce ex-prezidenta Václava Havla, nyní ekonoma ČSOB a člena vládní rady NERV. Toto dílo dobře ilustruje, proč je Sedláček (*1977) jedním z nejznámějších a nejcitovanějších českých ekonomů současnosti. Stejně jako ve svých novinových článcích i televizních...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
Pokud vás zajímá pohled na dnešní krizi očima člověka, který sleduje historické kořeny a filozofické směry ekonomie a nebojí se vyvodit své vlastní závěry, pak je tahle kniha přesně pro vás. Kdybych měl dát znaménko nerovnosti mezi ekonomii a filozofii, knihu bych podělil spravedlivě na dvě poloviny, možná dokonce filozofie trochu převažuje. Dávám...
Více
Jako technikovi byly pro mne některé pasáže trochu težší, nicméně kniha pěkně ze široka popisuje a propojuje jednotlivá období ekonomiky s filosofií a vírou té doby. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavých informací. Poslední kapitoly by si měli přečíst především dnešní ekonomové a zamyslet se.
Jsem technik a 'prokousat' se úvodními částmi knihy mne stálo velké úsilí. Jsem rád, že jsem vydržel. Závěrečná část knihy mi dala odpovědi na řadu zásadních otázek současné doby.
Žiji již 35 let v Kanadě a rád bych tuto knihu nabídl k přečtení některým svým kolegům a přátelům, pokud by byla k mání v anglickém překladu.
Dlouho jsem nečetl tak dobře a srozumitelně napsanou knihu o ekonomii, kterou autor dokázal ukázat ve velmi zajímavém širokém pohledu. Vřele doporučuji všem!!!!
Po přečtení prvních 20 stránek jsem nevěřila, že se dokážu vyrovnat s jazykem pro laika zcela neznámým. Po 'zdolání' třiceti stran se mi boj s neznámem začal líbit a v polovině už to bylo dobrodružství. Radím všem:vydržte a budete příjemně překvapení, jak vás kniha zaujme.

Moc pěkně zesumarizované. Pokud tato kniha nekomu šlapla na kuří oko, nedivím se že je nezáživná.

Jsem ekonom a kniha mne poměrně zklamala; nenašel jsem tam nějakou novou myšlenku, která by mne posunula popř. oslovila ... soupis citátů, atd. Dá se číst, ale NIC MOC ... čekal jsem víc ..

Kniha není vůbec o ekonomii... Ale takový menší průvodce dějinami etiky myslím, že solidní dílo.

Jako laika mě tato popularizační kniha absolutně nezaujala. Ba co víc. V třetině jsem ji musel odložit, protože něco tak nudného jsem už dlouho nečetl. Ačkoli mě zajíma role a fungování ekonomie v dnešním světě, tak tato kniha mi nenabidla nic. Prakticky nic jsem se nedověděl a byl jsem otráven nekonečnými výňatky z bible, slavných ekonomických...
Více
Zobrazit další (7)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Ekonomie dobra a zla

(...) Ekonomie dobra a zla je poutavou a provokativní exkurzí po dějinách ekonomického myšlení. Přestože je na trhu teprve půl roku, aspiruje na to stát se jedním z nejprodávanějších ekonomických titulů v historii ČR. (...) Sedláček, někdejší Havlův ekonomický poradce, člen Národní ekonomické rady vlády (NERV), hlavní makroekonomický stratég ČSOB a stipendista Yale University, získal za Ekonomii dobra a zla literární cenu Wald Press Award. V knize potvrdil svou schopnost pojmenovat komplikované věci originálním a přitažlivým způsobem, díky čemuž se v posledních letech stal jedním z nejviditelnějších komentátorů společenského dění.

Sedláček, Tomáš: Ekonomie dobra a zla

Sedláčkova snaha o obecnou srozumitelnost a obliba takřka biblických podobenství ho někdy přivádí k pronášení banalit, které by myslím mohl produkovat leckdo, ovšem když je říká ekonom, získávají zřejmě jakýsi punc větší závažnosti. Ovšem v zemi, kde mají šanci na to stát se prezidentem zřejmě především ekonomové, se i prorokem asi může stát jen ekonom...
Celá recenze

Sedláček, Tomáš: Ekonomie dobra a zla

Platon kdysi rád hovořil o oproštění ducha od hmoty. Materiálního je dobré se zbavovat a člověk se má věnovat, je-li to jen trochu možné, věcem duchovním a duševním. I samotná práce byla vyhrazena pro nejnižší třídy; naopak třídy vyšší se dle filosofa měly věnovat abstraktním úvahám ve světě idejí.
Celá recenze

Sedláček vydává knihu "Ekonomie dobra a zla"

Sedláčkův knižní debut shrnuje jeho svérázný pohled na ekonomii a ekonomickou terorii, ve které už podle Sedláčka nestačí jen počítat. Zvlášť v dnešní krizové době je podle Sedláčka potřeba hledat souvislosti ekonomie s etikou, filozofií a náboženstvím, což jsou podle autora všechno disciplíny, které se v historii věnovaly i ekonomickému chování člověka. Proto je většina knihy věnována hledání ekonomických témat v různých etapách lidské historie, od Eposu o Gilgamešovi, přes Bibli, antické spisy až po Komenského, Descarta či zakladatele moderní ekonomie jako je Adam Smith.

Magazín OKO

Tomáš Sedláček nejraději mimo šachovnici
Aktuality

Tomáš Sedláček nejraději mimo šachovnici

Japonsko bude v pořadí patnáctou zemí, kde vyjde úspěšná česká kniha Ekonomie dobra a zla. Na japonský trh – jeden z největších na světě – by se ...

 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Ekonomie dobra a zla
Autor:
Sedláček, Tomáš
Nakladatel:
Nakladatelství 65. pole
EAN:
Ilustrace:
Starý, Milan
Popis:
Elektronická kniha, 272 stran, bez zabezpečení DRM, 0,5 MB ePUB ePUB, Mobi Mobi, česky