Chci, abys byl: Křesťanství po náboženství

Skladem
Na prodejnách 
Dostupno na následujících prodejnách (bez záruky):
279 Kč
251 Kč

Anotace

V naší době zřejmě končí novověká podoba náboženství; nekončí však víra, naděje a láska. Po autorových knihách o víře a naději je hlavním tématem této knížky láska. Jaký význam mohou mít známé biblické výroky o lásce i pro lidi, které samo slovo...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(4x)
Další kniha prof.Halíka je zajímavý počin. Kniha je psaná srozumitelně, jasně a přístupně pro zasvěceného i pro laika. Autor čtenáři předkládá na problematiku víry a náboženství v postmoderní době svůj osobitý pohled. Pohled, který v rychle se měnícím světě je životaschopný a perspektivní, oproštěný od nánosů sentimentální zbožnosti, zvykového křesťanství či patetické exaltovanosti.
Dávám...
Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Tanec s Bohem

(...) Další kniha o lásce, copak jich už nebylo dost? Nebylo, jak dosvědčuje nová práce Tomáše Halíka s názvem Chci, abys byl. I tento respektovaný teolog a filozof však nejprve musel k takovému tématu dorůst. (...) Nesmlouvavý oponent nového díla Tomáše Halíka by jistě rád vpíchl momenty, kdy se český teolog záměrně opakuje, aby myšlenku školometsky zdůraznil (nevěří svému čtenáři, nebo vlastnímu peru?), případně jen zhutňuje úvahy z předchozích vlastních knih. Tady však nejde o žádné ohřívání včerejší kaše. Halíka totiž v Chci, abys byl můžeme sledovat skutečně on-line, v průběhu jeho myšlení. A to se logicky vrací a navazuje, dotváří a zpřesňuje. Právě ve chvílích, kdy pražský intelektuál pracuje sám se sebou, nejzřetelněji překračuje ohrádku české kotliny. Právě tady, a ne ve chvílích, kdy o tom sám mluví, se stává skutečně evropským autorem duchovní literatury.

Autor/Autorka

Tomáš Halík

Český katolický kněz, teolog, religionista, sociolog náboženství, vysokoškolský pedagog, psycholog, filozof a politický aktivista.

Přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Je farářem akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze a prezidentem České křesťanské akademie. V červnu roku 2008 mu papež Benedikt XVI. udělil čestný titul monsignore – prelát Jeho Svatosti. V roce 2014 se stal prvním českým laureátem Templetonovy ceny, když byl oceněn jako „mezinárodně uznávaná osobnost obhajující dialog mezi různými vyznáními a nevěřícími, která se v době okupace ...

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Chci, abys byl
Autor:
Halík, Tomáš
Nakladatel:
NLN - Nakladatelství Lidové noviny
EAN:
9788074221774
ISBN:
978-80-7422-177-4
Popis:
1× kniha, vázaná, 264 stran, česky
Rozměry:
11,5 × 16,7 cm
Rok vydání:
2012