Slepé skvrny: O chudobě, vzdělávání, populismu a dalších výzvách české společnosti

Nakladatel: Host 2020
Slepé skvrny

Slepé skvrny

269 Kč
Ihned
269 Kč
Není v prodeji
249 Kč
pohlídat
Slepé skvrny

Slepé skvrny

229 Kč
Není v prodeji
229 Kč
pohlídat

Anotace

Rozšířené vydání úspěšné sociologické sondy do české společnosti. Základní výbava k porozumění české společnosti, krizi demokracie a fungování současné politiky. Debaty o politice se v Česku často redukují na řešení několika politiků a jejich výroků, hodnotovou introspekci a kulturní války liberálů a konzervativců. Témata, která ovlivňují kvalitu...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(9x)

Vaše hodnocení
Hádají se s vámi kamarádi nebo příbuzní o tématech jako jsou migranti, chudoba, populismus, kvalita vzdělávání a podobně? Potřebujete pádné argumenty, máte problém v množství protichůdných informací najít fakta?
A možná se chcete jen lépe vyznat v problémech, které hýbou současnou společností - pak je přesně pro vás kniha od oceňovaného...
Více
Překvapil mě široký přesah informací od "pouhého" výzkumu až na přesné pojmenování příčin tolika zásadních problémů, v jejichž řešení stále zaostáváme.
Daniel Prokop ovšem nenabízí jen otázky, ale i cesty ven, stačí poslouchat/číst. Doporučuji!
Výborný súbor textov (na ktorom je aj napriek prepracovaniu cítiť, že primárne vznikal ako samostatné eseje), o podstatných problémoch nielen českej spoločnosti. Je až neuveriteľné aké množstvo informácií, a akým nenásilným sposobom dokázal Daniel Prokop podať čitateľom, bez straty faktografickej kvality. Porovnateľné s Opuštěnou společností Erika Taberyho.

kníhkupec z Ruzyně
Určitě číst a polemizovat. Skvěle napsané, ironické i schopné uznat pravdu druhému táboru. Autor jistě není "pražská štěkna", cituji jeho výraz, ale také nepodléhá politizaci liberálních či konzervativních názorů. Což vede i k otázce, jestli počítá s tím, že mnohé konzervativní názory se opírají o tradici či náboženství, a nejen o výzkumu...
Více
Skvělé vysvětlení příčin a souvislostí pohledem sociologa. Pokud nejste vzdělaní v humanitních oborech a/nebo uvízlí v sociálních bublinách (jako já), dost možná vám tyto pohledy mohly chybě. Velmi čtivé a bravurně vyargumentované. V podstatě jsem se nechal přesvědčit i o přijatelné formě progresivní daně.

Jak napsal Michal Kašpárek ve...
Více
Když jistý renomovaný časopis nazval Slepé skvrny "možná nejužitečnější tuzemskou knihou dekády", možná skutečně nebyl daleko od pravdy. Tato sociologická sonda má totiž potenciál povinné četby všech konzumentů volebního práva, i když nemusí nutně souhlasit s tím, co autor vycházeje z reálných dat předkládá, ale postačí, když o tom bude...
Více
Zobrazit další (3)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

O chudobě a snowboardu

Zdařilé porovnání národních mýtů a statistických dat. Kniha, která může být návodem k řešení společenských problémů i skvělou ukázkou bezpředsudečné a nečernobílé argumentace.
Celá recenze

Magazín OKO

2.400 e-knih od 10 nakladatelů se slevou 30 – 50 %
Aktuality

2.400 e-knih od 10 nakladatelů se slevou 30 – 50 %

U e-knih je letos možná zároveň oslavit 50 let od vzniku ideje elektoronických knih (Michael S. Hart založil v roce 1971 Projekt Gutenberg).

Nejprve se elektronické knihy zaměřovaly pouze na obory související s ...

 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Slepé skvrny
Autor:
Prokop, Daniel
Nakladatel:
Host
EAN:
Doporučená prodejní cena:
249 Kč
Popis:
Elektronická kniha, 280 stran, bez zabezpečení DRM, 1,0 MB ePUB ePUB, 2,7 MB Mobi Mobi, 2,6 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2020 (2. vydání)