Jan Novák - Aljaška
Chystá se

Aljaška

Nakladatel: Argo
Vyjde v srpnu 2024
- 10%
268 Kč
pohlídat
Aljaška

Aljaška

206 Kč
Rozebráno
206 Kč
pohlídat

Anotace

Útlá próza Jana Nováka nazvaná Aljaška nabízí – v souladu se svým podtitulem – „příběh o příběhu“: autor v ní přemýšlí o scénáři, který chtěl napsat na základě noticky v chicagských novinách, a promýšlené postavy mu ožívají pod rukama. Výsledkem je překvapivě napínavá, zvláštně působivá story uťáplého, nešťastně zamilovaného řidiče jedné chicagské...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Sen o Aljašce

Před necelými dvěma měsíci spatřila světlo světa malá, tenká knížka. Příběh, který Aljaška vypráví, mnozí z nás už slyšeli (nebo viděli) a ti ostatní jej v průběhu roku jistě ještě uslyší – možná i v souvislosti s některým z literárních ocenění pro jejich bezděčného sběratele Jana Nováka. (...) Jeho zatím poslední próza potvrzuje, že rodný jazyk nezapomněl a zachází s ním skvěle. Dokonce tak dobře, až si člověk maně povzdechne: Proč jen Jan Novák drolí svůj čas mezi točení dokumentů o Havlovi a hokejistech nebo scenáristické přicmrdávání Miloši Formanovi, když by měl sakra psát knihy furt pryč.

Zaměstnancova pomsta

Novela Aljaška je docela milou ukázkou toho, s čím se potýká spisovatel, který umí skvěle psát, ale momentálně (a možná i dlouhodobě) nemá o čem. Novákova nejnovější kniha se jako vždy dobře čte, ale po jejím dočtení zůstává rozporuplný dojem.
Celá recenze

Sen o Aljašce

(...) Stejně jako ve své prvotině, souboru povídek z emigrantského prostředí Striptease Chicago (1983), i v Aljašce Jan Novák užívá, a nejen v přímých řečech, foneticky přepsanou americkou angličtinu, včetně slangu a vulgarismů, která se prolíná s emigrantskou potvornou českoameričtinou. Mimochodem, Aljaška je po autorově prvotině teprve druhou knihou, kterou Novák napsal česky – ty předchozí nechával překládat z anglických originálů a do převodů pak hodně zasahoval. Jeho zatím poslední próza potvrzuje, že rodný jazyk nezapomněl a zachází s ním skvěle. Dokonce tak dobře, až si člověk maně povzdechne: Proč jen Jan Novák drolí svůj čas mezi točení dokumentů o Havlovi a hokejistech nebo scenáristické přicmrndávání Miloši Formanovi, když by měl, sakra, psát knihy furt pryč.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Aljaška
Autor:
Novák, Jan
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788025745014
Doporučená prodejní cena:
298 Kč
Popis:
1× kniha, vázaná, 176 stran, česky
Rozměry:
13 × 20 cm