Malíř pomíjivého světa

Nakladatel:  Argo 1999
Rozebráno
-10%
239 Kč
215 Kč

Anotace

Tento román se vrací do Japonska těsně po druhé světové válce. Hlavní postavou a vypravěčem příběhu je malíř Masudži Ono, který dal ve 30. letech svůj talent do služeb japonské militaristické propagandy, a svého nejlepšího žáka dokonce udal na policii jako ideologicky nespolehlivého. Ono se jako mnoho lidí své generace stává náhle společensky nežádoucí osobou a měl by se možná za své minulé činy...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Nečekaně důvěrné zážitky nad Ishigurou

(...) Ishigurův román hovoří o jisté "nevinnosti" každé generace, která nemůže nahlédnout do budoucnosti, z jejíhož hlediska budou posuzovány její větší či menší viny. Autor sám programově usiluje o "internacionální" literaturu, jež by oslovila čtenáře v různých oblastech světa. Jestliže v Soumraku dne jsou v příběhu anglického sluhy patrné jisté "japonské" stopy, ať už jde o smysl pro povinnost či o přehnanou důležitost formy, jež jsou snadno zneužitelné, japonský Malíř pomíjivého světa se zcela zřetelně týká i evropské historie. I proto může českému čtenáři přinést nečekaně důvěrný zážitek.

Autor/Autorka

Kazuo Ishiguro

Kazuo Ishiguro (* 1954) patří k nejuznávanějším současným britským prozaikům. Obdiv čtenářů i kritiků mu vynesl zejména jeho vytříbený styl a cit pro jazyk – jenž je o to obdivuhodnější, že angličtina není jeho mateřským jazykem (Ishiguro se narodil v japonském městě Nagasaki a do Anglie se s rodiči přestěhoval až v pěti letech). Je autorem sedmi románů, několika dramat a povídkových sbírek; za své dílo obdržel řadu prestižních cen, včetně Booker Prize či Whitbread Prize. Žije s manželkou a dcerou v Londýně.
Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Malíř pomíjivého světa
Autor:
Ishiguro, Kazuo
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788072032341
ISBN:
80-7203-234-8
Originál:
An Artist of the Floating World
Překlad:
Hanuš, Jiří
Popis:
1× kniha, vázaná, 170 stran, česky
Rozměry:
12 × 20 cm
Rok vydání:
1999