Paul Virilio v Estetice mizení zkoumá fenomény, které narušují účinek reality a otřásají naším vnímáním. Ukazuje, že skutečnost není cosi pevného a celistvého, že naše vědomí a smyslovou zkušenost determinují technologie.
Bohatě ilustrovaná knížka pro dospívající mládež i dospělé odpovídá na nejčastěji kladené otázky týkající se tří světových monoteistických náboženství: judaismu, křesťanství a islámu.
Komiksové ztvárnění života Sigmunda Freuda a jeho teorie psychoanalýzy doprovázené erudovaným textem, který nás nenásilnám způsobem provede fascinující "krajinou" Freudova myšlení.
A. Cohen v příběhu vylíčil portréty fantaskních postaviček kefallénských židů a zejména jejich hlavního předtavitele: užvaněného, prolhaného, vychytralého, ale zároveň své spolubratry milujícího Hubomlata.
Cílem knihy je na základě sledování konkrétních kauz zachytit situaci propojeného trojúhelníku média-moc-komunikace v současné době radikální proměny komunikačních prostředků.
V knize zkoumá Georges Bataille, veden svým smyslem pro komplexnost světa, jeden ze základních projevů vnitřního života, který má ovšem hlubokou souvislost s životem vnějším, tělesným a společenským.