Ájurvédská psychosomatická terapie je vůbec prvním uceleným dílem vydaným na Západě, které se podrobně zabývá psychologickými aspekty tohoto východního léčebného systému.
Semináře o kundaliní józe, které přednesl Carl Gustav Jung v curyšském Psychologickém klubu v roce 1932, se obecně považují za milník v psychologickém chápání východního myšlení a symbolických transformací vnitřní zkušenosti.
Aštángajóga je ladná, atletická forma jógy, která v posledních letech získala celosvětovou popularitu. Autorka, detailně obeznámená s historií i tradicí aštángajógy, objasňuje způsoby, v jakých se jógová filozofie promítá do každodenního života...
V pokračování knihy Aštánga-Vinjása jóga: Podrobný průvodce základní sestavou najdete detailní a vícevrstvé informace o druhé sestavě tohoto rozšířeného systému jógy.
Jsou věci, které nelze vyjádřit přímo. Jsou tak živé a tak zásadní, že musíte chodit kolem nich. Jsou jako elektrické dráty; nemůžete se jich dotknout přímo, je to nebezpečné. Proto Ježíš tak často promlouvá v podobenstvích...
Tato příručka pro obnovení zdraví mužských pohlavních orgánů a udržování kvalitního sexuálního života do vysokého věku obsahuje podrobné pokyny nejen k technikám na odstraňování energických blokád reprodukčních orgánů a obnovu její fyziol.funkčnosti.
V této neobvyklé syntéze afrohaitské víry, křesťanského náboženství, východní mystiky a moderní vědy se vám představí voodoo jako metafyzický prožitek.
Byla Trója pouhou básnickou představou, skutečným místem, kde bojovali a zmírali hrdinové, či jevištěm, na němž mstiví bohové pohybovali lidskými osudy jako šachovými figurkami?
Jaký je rozdíl mezi vámi a Ježíšem? Rozdíl není ve vašem bytí, nýbrž pouze ve vašem vědění, poznání, uvědomování. Ježíš ví, že je Boží syn a vy jste na to ještě nepřišli....
Ajurvéda patří k nejpropracovanějším léčebným systémům na světě, a proto neudivuje, že zejména na západní polokouli dnes patří mezi nejrychleji se uplatňující systémy alternativní medicíny. Ájurvéda – cesta k dokonalému zdraví.
Před mnoha staletími se v thajských buddhistických chrámech vytvořila dynamická terapeutická technika, která vychází z jógových pohybů, ájurvédských principů i prvků tradičních bojových umění.
Praktická kniha o ájurvédě, která se věnuje každodennímu využití tradičních postupů a nabízí i týdenní, sezónní a půlroční očistné programy. Autorka podrobně popisuje staletími prověřené metody očisty a upravuje je tak, aby je mohl zvládnout každý.
Jedná se o vůbec první knihu publikovanou na Západě, která seriózně pojednává o vzájemné vazbě mezi oběma prastarými indickými vědami, jež se staly východiskem pro celou řadu dnešních alternativních přístupů ke zdraví a duchovnímu vývoji.
Jógové cvičení pomáhá rozhýbat tělo prostřednictvím poloh a pohybů, s nimiž se setkáváme ve světě kolem nás, a propojuje je s dýcháním a uvolněním, díky čemuž může pracovat tělo i duch ve vyvážené harmonii.
Podle učení starých Mayů dostává každý člověk v okamžiku zrození i zvláštní osud. Naší prioritou by tedy mělo být poznat jeho náplň a rozvíjet své schopnosti a nadání tak, abychom tento osud co nejlépe naplnili.
Civilizace a technika představují dva nosné sloupy lidstva. O tom, jak vlastně vznikaly, existuje mnoho zavedených vědeckých teorií, z nichž většinu si osvojují již děti školou povinné.
Pokud bychom hledali skutečného nestora moderní jógy, pak se jím bez dlouhého pátrání stane Svámí Vivékánanda – indický mystik, myslitel a národní buditel, který jako první na přelomu 19. a 20. století seznámil Západ s východní moudrostí.
V těchto čtyřiceti esejích, které připravil J. Douglas Kenyon podle osvědčeného modelu své Zakázané historie, budeme sledovat skryté cesty evropských duchovních tradic, které byly od počátku trnem v oku oficiální katolické církvi .
Všechny staré kultury od Egypťanů, Sumerů, přes Řeky a Židy až po obyvatele polynéských ostrovů či indiány Severní i Jižní Ameriky spolu sdílejí mýtus o dávné potopě světa, která se často překrývá s ohnivým deštěm z nebe.