Volker Kutscher

Poznejte autora

Volker Kutscher se narodil v roce 1962 v Lindlaru v Severním Porýní-Vestfálsku, ale dětství strávil v Horním Rakousku. Studoval němčinu, filozofii a historii na univerzitách v Kolíně nad ...
Oldřich Suchý Noční stolek

Noční stolek

Oldřich Suchý je (zanícený) knihkupec s víc než dvacetiletou praxí, kterého můžete znát z podcastu Kosmas na férovku, amatérský herec/režisér a (nejen) ...

Doporučujeme vám

LEGO

LEGO

Jens Andersen

584 Kč

Neobyčejný příběh společnosti LEGO, založený na přístupu do archivů společnosti a vzácných rozhovorech s rodinou zakladatelů, která společnost stále vlastní.

Jiné místo

Jiné místo

Kateřina Karolová

314 Kč

Mělo jít o pohodovou vyjížďku. Pak se ale objevila mlha... Monika s Oliverem chtějí uniknout ruchu velkoměsta, a tak zamíří na dovolenou do penzionu v Luhačovicích.

Takové maličkosti

Takové maličkosti

Claire Keeganová

267 Kč

Podmanivý příběh nominovaný na prestižní Man Bookerovu cenu 2022 lze číst jako báji o dobru a zlu nebo podobenství o laskavosti. Přivádí nás do irského městečka poloviny osmdesátých let sužovaného prosincovými mrazy a vrcholí na Štědrý den.

Jako v nebi, tak i na zemi -11%

Jako v nebi, tak i na zemi

Davide Enia

398 Kč

Vícegenerační sága Davida Enii mapuje příběh jedné palermské rodiny, zejména pak jejích mužských členů, v průběhu padesáti let. Na pozadí vyprávění o talentovaném chlapci Davidu, který stejně jako jeho předkové touží stát se šampionem v boxu.

Zlatá horečka

Zlatá horečka

Tomáš Forró

359 Kč

Svědectví o tom, jak se dystopie, kterou známe z filmů a knih, stává realitou. Venezuela, kdysi nejbohatší stát Latinské Ameriky s obrovskými zásobami ropy, je dnes rozvrácenou zemí, kde vládne hlad, násilí a chaos.