Etgar Keret

Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.
Etgar Keret se narodil v roce 1967 v Tel Avivu a patří k nejoblíbenějším spisovatelům mladé generace v Izraeli. V roce 1992 vydal první soubor povídek Potrubí. Je autorem pěti povídkových sbírek, komiksů, knihy pro děti. Kromě vlastní tvorby píše scénáře pro izraelskou televizi a přednáší na Filmové škole v Tel Avivu.
Nahoru

Etgar Keret v Oko Magazínu OKO

Aktuality

Nejprve informace, potom názor....

Je to nešvar, mít jasný názor na něco, o čem nic nevím. Poslední dobou slýchám kategorické soudy o posledním vojenském konfliktu mezi Izraelem a arabskými extrémisty, bojujícími s židovským státem z palestinského území.
Rozhovory

Keret klepe na dveře a snídá...

Izraelský spisovatel Etgar Keret už dávno prorazil se svými povídkami mimo rodnou hebrejštinu. Je překládán do stále většího počtu jazyků. Česky vyšly dvě povídkové sbírky: Létající Santini (již ve druhém vydání) a před letošním pražským...
Zobrazit celý text
Aktuality

Objevte Kereta, ve světě už to udělali!

Už v roce 2005 vyšly česky jeho povídky Létající Santini (překlad Tereza Černá). Izraelec Etgar Keret (1967) patří k top světovým povídkářům a k velmi uznávanému literárnímu hlasu, který se šmrncem Woodyho Allena dokáže psát o každodenní...
Zobrazit celý text
Aktuality

Knižní výběr 8

Osmý výběr z toho, co se nedávno dostalo do našeho knihkupectví by mohl uspokojit každého z vás. A možná se zrodila nová česká literární hvězda - jméno Jakub Dotlačil si dobře zapamatujte. V tomto výběru nemůže chybět thriller, ale začínáme u našich sousedů: V Polsku.
Další články