V předkládané knize, věnované „obrazům šlechtických panství“, se autor zajímá, proč vlastně tyto „obrazy“ vznikaly, co a jak zachycovaly, jakou mohly mít podobu a komu byly určeny.
August Sedláček (1843–1926) is one of a few Czech historians whose name is known outside the narrow circle of the historical community. His most famous work is comprehensible to the lay public, but also its professional quality is so far undoubtable.
Kniha je rozdělena na dva základní oddíly – obecný a speciální. První vychází z bilance úhlů pohledu i metodiky dosavadního studia historických krajin, ...
Během posledních deseti let se Robert Šimůnek, působící v Historickému ústavu AV ČR, vypracoval v předního znalce české aristokracie pozdního středověku. Ústřední téma jeho monografie přestavují nejrůznější podoby sebeprezentace šlechty.
Interpretace obsažená v této knize je vystavěná na příkladu jednoho z nejvýstavnějších jihočeských pozdně gotických městských kostelů, farního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Trhových Svinech na Českobudějovicku.
Kadaň náleží k nejhodnotnějším českým městským památkovým rezervacím, s unikátně dochovanou podobou středověké uliční sítě a velmi bohatým fondem světské i církevní architektury od gotiky po 20. století.
Součástí publikace je rozsáhlá bibliografie odborných prací k danému tématu a katalog předmětů prezentovaných na stejnojmenné výstavě ve Valdštejnské jízdárně.
Sborník z konference, jejímž tématem a primárním cílem byla výměna informací vztahujících se k postupující digitalizaci mapových sbírek a obecně k možnostem digitalizace v historickogeografické a kartografické práci...