Samuel Shem

Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.
Samuel Shem (* 1944) je pseudonym Stephena Josepha Bergmana, klinického psychologa, který svých zkušeností s americkým zdravotním systémem využil při psaní románů z nemocničního prostředí. V nakladatelství Argo už vyšly Shemovy knihy Dům páně, Hora hoře a Duch místa. Je též autorem dobře přijaté divadelní hry Bill W. a doktor Bob o zakladatelích sdružení Anonymní alkoholikové.
Nahoru

Samuel Shem v Oko Magazínu OKO

Aktuality

Seznamte se: Samuel Shem

Samuel Shem je americký spisovatel a esejista, který je jedním z velkých jmen letošního podzimního Velkého knižního čtvrtku. Jeho skutečné jméno je Stephen Joseph Bergman a je velmi známým psychiatrem.
Aktuality

Velký knižní čtvrtek - 16. 10. 2014

Čtvrtek a knihy nějak tradičně patří k sobě. Původně jsme si mysleli, že je to vyvolávání zlých duchů knižních novinkových front z cenzurovaného socialismu. Ale nakonec jsme zjistili, že i Britové dali čtvrtek a knihy dohromady. Každopadně...
Zobrazit celý text
Aktuality

Jak jsme upekli další Velký knižní čtvrtek

Blíží se polovina října a s ní další Velký knižní čtvrtek – akce Kosmasu, díky které se v jeden den dostane na knižní pulty dvanáctka skvělých knih od předních českých nakladatelů. Po obrovském úspěchu letošního jarního jsme si uvědomovali, že laťka je tentokrát nasazena mimořádně vysoko.
Další články