„Za celý svůj už relativně dlouhý život jsem se nesetkal s tak mohutnou vlnou zla, které se dnes valí z úst tak obrovského množství lidí, a to do této životní zkušenosti započítávám i komunistickou diktaturu,“ píše Martin M. Šimečka ve své knize.
Komplexní pohled na velitelský sbor Gestapa v Protektorátu Čechy a Morava. Autoři popisují vývoj a organizaci tajné státní policie a předkládají analýzu kariérní dráhy i dalších životních osudů jejích příslušníků.
V pořadí již devětadvacátý Lunární kalendář Krásné paní obsahuje kromě rady na každý den podle postavení Měsíce ve zvěrokruhu i užitečný přehled dění na obloze roku 2025.
Pražské jaro skončilo a po srpnu 1968 bylo a navždycky bude v naší společnosti všechno jinak. Změna klimatu doby přinesla strach z běžné existence, nejistota pramenící z přítomnosti vojsk se propisovala do každého dne a do všech sfér života.
Prvního ledna máme všichni jasno v tom, že přestaneme kouřit, začneme víc cvičit nebo uklízet. Jenže do února už jsme zase tam, kde jsme byli. Proč? Naší nejhlubší motivací je pohodlí a lenost.