Nejúspěšnější tituly Velkého knižního čtvrtku

27. 2. - 17. 10. 2024
Akce

Letos se bude 17. října konat jubilejní 25. pokračování Velkého knižního čtvrtku – ideální příležitost ohlédnout se za minulými ročníky! 


Při akci dosud vyšlo 336 domácích a zahraničních titulů, téměř šest desítek z nich se stalo bestsellery a prodalo se více než 2,4 milionu výtisků! Velký knižní čtvrtek se poprvé uskutečnil 13. října 2011 a čtenářům přinesl například první úplné české vydání Souostroví Gulag Alexandra Solženicyna a Pražský hřbitov Umberta Eca. Mnohé z knih vybraných do čtvrtečních kolekcí získaly prestižní ocenění Magnesia Litera nebo na něj byly nominovány a ověnčené cenami jsou i nabízené knihy zahraničních autorů.


Podívejte se s námi na některé z velkočtvrtečních knih!

Alef

Alef

(5x)
Ve svém románu se autor vrací k motivu pouti: tentokrát se vydává na cestu po Transsibiřské magistrále. Putování hrdinů knihy se odvíjí ve znamení symbolu Alef, který pro autora v duchu magické tradice představuje bod, v němž se vše sbíhá.

Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu

(25x)
Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců "nejchudšího zámku v Čechách".

Vyjde DVD, 1. vydání

Jak si postavit dům

Jak si postavit dům

(8x)
Bezstarostné mládí Arnymu skončilo, oženil se a staví dům. Stavba není nic jednoduchého, ale vytvoření projektu, vyřízení stavebního povolení a získání hypotéky vyžaduje možná ještě větší úsilí.

253 Kč
Ukázky
Kdo zabil Snížka?

Kdo zabil Snížka?

(3x)
Po knížce Bertík a čmuchadlo přichází úspěšná autorka knih pro dospělé s dalším neobyčejným příběhem pro děti, tentokrát s detektivní zápletkou. Knihu ilustrovala Tereza Ščerbová, držitelka ocenění Zlatá stuha za roky 2015 a 2016.

Mise Afghánistán

Mise Afghánistán

(20x)
Tomáš Šebek byl v Afghánistánu dvakrát, pokaždé s Lékaři bez hranic. Mezi zákroky, při nichž operoval zraněné z bojů, léčil i "běžné" úrazy, fotil a psal. Osobité svědectví lékaře a přítele Afghánců, jejichž zemi už dlouho sužují válečné konflikty.

Pád Gondolinu

Pád Gondolinu

(2x)
Příběh z dávnověku Tolkienova světa, pojedávající o Morgothově snaze zničit město Gondolin, jež vystavěli Noldor, elfové, kteří se vzepřeli bohům a opustili bájný Valinor.

Prašina - Černý merkurit

Prašina - Černý merkurit

(4x)
Prašinu sevřel mráz, neobydlené ulice jsou zaváté sněhem. Od prvního dobrodružství Jirky a En uplynuly měsíce, přímo v tajemné čtvrti si vybudovali klubovnu zvanou Doupě a objevili prašinskou část Krchleby, ze které přichází hrozba pro celé město.

Prohlédni si tu zemi

Prohlédni si tu zemi

(3x)
Ve své knize Prohlédni si tu zemi Václav Cílek navazuje na své předchozí úspěšné tituly věnované především krajině a místům - Krajiny vnitřní a vnější, Makom a Dýchat s ptáky.

Toyen

Toyen

(12x)
Svobodomyslná malířka a výrazná osobnost meziválečné umělecké avantgardy nás dodnes inspiruje. Její biografie odkrývá dosud neznámá fakta a zachycuje historii mnoha obrazů. Text doprovází přes dvě stě reprodukcí a dokumentárních fotografií.

1 347 Kč
Ukázky