Petr Sommer, Dušan Třeštík, Josef Žemlička - Přemyslovci
Doručení po ČR zdarma

Přemyslovci: Budování českého státu

Rozebráno
-15%
1 499 Kč
1 274 Kč
pohlídat

Anotace

Obsáhlá a výpravná publikace nabízí dosud nejucelenější pohled na vznik a působení knížecí a královské dynastie Přemyslovců v českých zemích od 9. století po její konec na počátku 14. století včetně historických okolností, které předznamenaly vznik českého státu. Kniha dále obsahuje podrobnou a mnohaoborovou analýzu rozvoje českého státu i jeho...
Zobrazit celý text

DALŠÍ TITULY V SÉRII: NLN - Edice rodových monografií

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(5x)

Vaše hodnocení
Knihu jsem koupila včera. Obsahově zatím nevím, ale čekala jsem mnohem víc dobových iluminací. Takhle to vypadá, že český středověk nemá snad žádné rukopisy.:(
Já tedy rozhodně zklamán nejsem. Jelikož přemyslovské období patří mezi mé nejoblíbenější v české historii neváhal jsem si tuto knihu pořídit.
Jsem zklamaná vzhledem knihy. Přijde mi nepřehledná, kapitola umístěná v kapitole jiné a obrazový doprovod žádná sláva. Za tu cenu rozhodně nestojí.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Přemyslovci jako jistota českých dějin

(...) Autoři knihy o Přemyslovcích na tento raný "superstát" věří a dávají to okázale najevo. Jejich výklad je v tomto ohledu konzistentní, tradicionalistický a obtížně zpochybnitelný. Ostatně v knize najdeme velmi málo pochybností, nejistot a interpretačního váhání. Tento přístup odráží uvažování většiny potenciálních čtenářů, již věří v pravdivost historie a touží po jejích jistotách. (...) V knize Přemyslovci církev vystupuje jako svébytné politické centrum, jako aktivní mecenáš umění, iniciátor inovací hospodářského rázu a spolu s tím i jako mocenská struktura, jež dlouhodobě, ne vždy však úspěšně usiluje o christianizaci společenství laiků. Právě onen oprávněný důraz na jednotlivé vlny christianizace dává knize punc originality.

Kniha, již si Přemyslovci zasloužili

(...) Vznikla tak krásná a vědecky podložená kniha, veliká rozměrem i obsahem. Texty jsou kvalitní, vzhled je estetický. Kniha má bezpochyby šanci uplatnit se v široké čtenářské obci, neboť je zaměřena na široké publikum, ale bude užitečná i pro odborníky. Ti budou samozřejmě o jejích výsledcích dále diskutovat. Historie není exaktní vědou a v řadě problémů se nikomu nemůže podařit říci poslední slovo. Bez nadsázky však můžeme říci, že taková kniha o Přemyslovcích zde ještě nebyla a zase dlouho nebude.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Přemyslovci
Autor:
Sommer, Petr, Třeštík, Dušan a Žemlička, Josef
Nakladatel:
NLN - Nakladatelství Lidové noviny
EAN:
9788071063520
ISBN:
978-80-7106-352-0
Popis:
1× kniha, vázaná, 880 stran, česky
Rozměry:
21,5 × 27,5 cm
Rok vydání:
2009 (1. vydání)