Michal Viewegh - Mafie v Praze
Snížená cena

Mafie v Praze

Nakladatel: Druhé město 2011
Mafie v Praze

Mafie v Praze

359 Kč
Skladem
359 Kč
Rozebráno
44 Kč
pohlídat

Anotace

Literární thriller napsán ve spolupráci se známým investigativním novinářem MF Dnes Jaroslavem Kmentou.

Léto v metropoli tentokrát na okurkovou sezonu rozhodně nevypadá: na Praze 11 kdosi tajně sleduje, a dokonce fyzicky napadá opoziční politiky a občanské aktivisty, kteří protestují proti chystané zástavbě Trojmezí, krásnou makléřku Dianu z...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(9x)

Vaše hodnocení
Tak další kniha, od které se nešlo odtrhnout. Napínavé, vtipné a jak píše K.Kadlecová z Reflexu - sympaticky idealistické. Jinak tenhle žánr nečtu (výjimka byl Larsson), ale tohle se autorovi zase povedlo.
Ani já nečtu normálně tenhle žánr, a od Románu pro muže jsem MV přestala číst. Ale tuhle knihu jsem přečetla s chutí a musím říct, že se mu povedla. Bravo! Jediné, co bych jí vyčetla, je neuvěřitelné množství překlepů a chyb, ale to je spíš reklamace na editora.
Dovolil jsem si použít nadpis z recenze Ondřeje Štindla v Lidových novinách. Dle mého odvedl Jaroslav Kmenta výrazně lepší práci než Michal Viewegh. Také by mě zajímalo, jestli je velké množství značkového zboží v ději jen náhoda nebo skrytá reklama - product placement.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Hanebný pancharti

(...) Podle mého názoru je to jedna z jeho nejlepších knih. Autor při jejím psaní myslel hlavně na ty z nás, kteří hltají Dana Browna a jsou schopni malinko slevit ze standardů zavedených autory drsné školy, pak na ty, jež zajímá zákulisí české politicko- mafiánské scény, a samozřejmě také na ty, kdo jsou stejně jako spisovatel sám dlouhodobě bez sebe vzteky z nehezkých praktik „pánů nahoře“, z práce policie a mocenských propletenců katapultujících Českou republiku daleko za Ural. (...) Hádám však (možná dokonce doufám!), že recenzenti Mafie v Praze tentokrát Michalu Vieweghovi poklepou po rameni. Za dobrý nápad, kvalitní řemeslné provedení, autenticitu, zdravé naštvání a sympatický idealismus.

Michal Viewegh mezi mafiány

Knihou Mafie v Praze chce dát Michal Viewegh najevo své pobouření nad zkorumpovanou českou společností. Spíše než memento se mu však podařilo napsat dobrý satirický thriller.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Mafie v Praze
Autor:
Viewegh, Michal
Nakladatel:
Druhé město
EAN:
9788072273133
ISBN:
978-80-7227-313-3
Doporučená prodejní cena:
389 Kč
Popis:
1× kniha, vázaná, 340 stran, česky
Rozměry:
13,6 × 19,6 cm
Rok vydání:
2011 (1. vydání)