Mafie v Praze

Nakladatel:  Druhé město
Není v prodeji
254 Kč
pohlídat

Anotace

Léto v metropoli tentokrát na okurkovou sezonu rozhodně nevypadá: na Praze 11 kdosi tajně sleduje, a dokonce fyzicky napadá opoziční politiky a občanské aktivisty, kteří protestují proti chystané zástavbě Trojmezí, krásnou makléřku Dianu z finanční skupiny Patria vydírá ruská mafie a ministr vnitra Stanislav Langross předčasně propustí z programu...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(4x)

Vaše hodnocení
Tak další kniha, od které se nešlo odtrhnout. Napínavé, vtipné a jak píše K.Kadlecová z Reflexu - sympaticky idealistické. Jinak tenhle žánr nečtu (výjimka byl Larsson), ale tohle se autorovi zase povedlo.
Ani já nečtu normálně tenhle žánr, a od Románu pro muže jsem MV přestala číst. Ale tuhle knihu jsem přečetla s chutí a musím říct, že se mu povedla. Bravo! Jediné, co bych jí vyčetla, je neuvěřitelné množství překlepů a chyb, ale to je spíš reklamace na editora.
Dovolil jsem si použít nadpis z recenze Ondřeje Štindla v Lidových novinách. Dle mého odvedl Jaroslav Kmenta výrazně lepší práci než Michal Viewegh. Také by mě zajímalo, jestli je velké množství značkového zboží v ději jen náhoda nebo skrytá reklama - product placement.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Hanebný pancharti

(...) Podle mého názoru je to jedna z jeho nejlepších knih. Autor při jejím psaní myslel hlavně na ty z nás, kteří hltají Dana Browna a jsou schopni malinko slevit ze standardů zavedených autory drsné školy, pak na ty, jež zajímá zákulisí české politicko- mafiánské scény, a samozřejmě také na ty, kdo jsou stejně jako spisovatel sám dlouhodobě bez sebe vzteky z nehezkých praktik „pánů nahoře“, z práce policie a mocenských propletenců katapultujících Českou republiku daleko za Ural. (...) Hádám však (možná dokonce doufám!), že recenzenti Mafie v Praze tentokrát Michalu Vieweghovi poklepou po rameni. Za dobrý nápad, kvalitní řemeslné provedení, autenticitu, zdravé naštvání a sympatický idealismus.

Viewegh, Michal: Mafie v Praze

Knihou Mafie v Praze chce dát Michal Viewegh najevo své pobouření nad zkorumpovanou českou společností. Spíše než memento se mu však podařilo napsat dobrý satirický thriller.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Mafie v Praze
Autor:
Viewegh, Michal
Nakladatel:
Druhé město
EAN:
ISBN:
Popis:
Elektronická kniha, 340 stran, bez zabezpečení DRM, 1,1 MB ePUB ePUB, 2,1 MB Mobi Mobi, 1,3 MB PDF PDF, česky