Hana Andronikova - Zvuk slunečních hodin

Zvuk slunečních hodin

Nakladatel: Odeon 2013
Magnesia Litera 2002

Zvuk slunečních hodin

Zvuk slunečních hodin

269 Kč
Rozebráno
269 Kč
pohlídat
Rozebráno
233 Kč
pohlídat

Anotace

Román vynalézavým způsobem spojuje několik rovin a časových pásem - Baťův Zlín, Indii třicátých let, poválečnou Ameriku. Před čtenářem se odvíjí strhující příběh, v jehož centru stojí milostný vztah Tomáše Kepplera a židovské dívky Ráchel viděný očima jejich syna Daniela. Za svůj debutový román získala autorka v roce 2002 ocenění Magnesia Litera v kategorii Objev roku.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(8x)

Vaše hodnocení
Kniha okamžitě zaujme a nedá se odtrhnout. Neskutečně zajímavé vyprávění a příběh, který je něžný a smrtelně drsný zároveň...rozhodně stojí za přečtení.
Nejlepší kniha od české autorky, kterou jsem za posledni dobu četla
Nádherná kniha! Krásný sloh, zajímavá časová linka, poutavý příběh.
Román, který vybočuje z průměrné šedi, kus poctivé práce.Obdivuhodná je zároveň invence autorky, její jazyk i časové propojení téměř nepropojitelného. Katarze románu spočívá hlavně v očistné moci zjevené pravdy, byť sebebolestivější. Kniha, kterou stojí za to číst.
Kniha ,vytribenym zpusobem popisuje ty nejjemnejsi podrobnosti zivota.Predstavivost jede na plne obratky a cteni je jako uprk do nekolika zivotu zaroven.Vyborna kniha,myslim ze konecne pojedu do Indie.
Knihu mám právě rozečtenou a moc se mi líbí. Ani jsem nečekala, že to bude tak výborné, poutavě psané a propracované čtení, v žádném případě nejde o tuctový příběh s nosnou tematikou Holocaustu. Věřím, že poslední stránky, které mi ještě zbývají, už neporuší nic z dojmu, který jsem dosud získala. České soudobé literatuře se víceméně vyhýbám, mám...
Více
Kniha je nesmírně poutavá, hezky se to čte, místy vyvolá úsmě a i slza mi ukápla.Líčení pocitů a okamžiků je pro mě jedinečné.Zdržovalo mě od děje popisování horečnatých zmatených představ a pocitů, jinak se knize nedá vyknout nic. Je to velmi kvalitní poutavé čtení. Něco Vám to rozhodně dá a zanechá ve Vás.
Živnou půdou tohoto románu, jehož titul odkazuje na nezvyklou sonoritu světla, je konfrontace. Svět nemá zde pevnou půdu a je roztříštěn do tisíce plošin, které rozehrávají paměť protagonistů – rozehrávají se v nich skro po způsobu analytického rovzpomínávání se na zasutou minulost, ovšem bez jakékoliv didaxe a světícího účelu. Zvuk slunečních...
Více
Knihu shledávám od A až do Z zcela tuctovou. Story je 'navařena' ze zcela obligátních, očekávatelných a dobře prodejných surovin - vezmi pár rodinných vztahů, několik narození, několik úmrtí, zvol přístup retro, něco exotiky, zahusti to emigrací, dochuť holocaustem. Na tolik vychvalovanou knihu bych opravdu očekával více originality a méně nudy. Rozhodně nedoporučuji!
Zobrazit další (6)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Zvuk slunečních hodin
Autor:
Andronikova, Hana
Nakladatel:
Odeon
EAN:
9788020715036
ISBN:
978-80-207-1503-6
Doporučená prodejní cena:
259 Kč
Popis:
1× kniha, vázaná, 304 stran, česky
Rozměry:
13,5 × 20,6 cm
Rok vydání:
2013 (3. vydání)