S leopardem v patách: Zápisky lékaře nomáda

Nakladatel: Prostor 2017
Není v prodeji
149 Kč
pohlídat

Anotace

Autor Nesmrtelné túry do Compostely (Prostor 2015) se v této knize ohlíží za zákrutami vlastního života a zachycuje je se stejným vtipem, uměním zkratky a neokázalou hloubkou. Nahlédneme do pozadí fakultní medicíny i akademické politologie, humanitárních aktivit i vojenských misí OSN, nemocničního provozu i kabinetní politiky, literární branže i...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Příběh lékaře bez hranic se čte jako pohádka

(...) Ačkoliv je příběh s podtitulem Zápisky lékaře nomáda autobiografický, působí trochu jako pohádka. Ani ne tak tím, co se v něm děje, jako spíš tím, jak na svůj život Rufin nahlíží. I když byl totiž svědkem mnoha tragédií a nepravostí, zvládl si uchovat optimistickou mysl neposkvrněnou přehnaným cynismem, což je obdivuhodné. Celému výsledku navíc dopomáhají Rufinovy předešlé literární zkušenosti.

Nová kniha „S leopardem v patách“ vypráví příběhy lékaře nomáda z Lékařů bez hranic.

(...) Autor se zde ohlíží za zákrutami vlastního života. Ale zachycuje je se stejným vtipem, nadhledem a také s uměním zkratky i neokázalou hloubkou. Lékař spisovatel nás vezme tam, kam bychom se – nebýt jeho – jen těžko dostali. Nahlédneme do pozadí fakultní medicíny i akademické politologie, do humanitárních aktivit či vojenských misí OSN, nemocničního provozu i kabinetní politiky, literární branže i vrcholné diplomacie. Rufin ovšem ve svém díle nepředkládá čtenáři reportáž ani autobiografii. Kniha je mozaikou výjevů a zkušeností propojených jeho sebeironií i svěžestí jeho čtivého jazyka. Jeho životní cesta ho opravdu doslova zavedla do chýší i paláců a na mnoho dalších významných, ale také zvláštních míst. Rufin prochází tak trochu jako šibal z pitoreskního románu. Ovšem šibal, který současně patří mezi nejvýznamnější postavy světového humanitárního hnutí. A tak vážnost, kterou za jeho historkami nakonec tušíme, je díky tomu o to působivější.

Magazín OKO

Rádio Kosmas

Knižní okénko Kosmasu na Radiu Classic

 
 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
S leopardem v patách
Autor:
Rufin, Jean-Christophe
Nakladatel:
Prostor
EAN:
Originál:
Un léopard sur le garrot
Překlad:
Pokorný, Martin
Popis:
Elektronická kniha, 261 stran, bez zabezpečení DRM, 0,8 MB ePUB ePUB, 1,7 MB Mobi Mobi, 1,7 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2017