Kosmas OKO Magazín OKO

Ukázky z literatury pro děti a mládež

I koťata posílají do školy!

Autorka popisuje kočičí výchovu, všímá si, co vše musí pečlivá kočičí máma naučit své děti, aby byly schopny samostatného života. Tyto činnosti jsou obsaženy již v názvech jednotlivých kapitol : Už se myjeme sami, Učíme se lézt na stromy, Učíme se chytat myši, Poznáváme svět kolem nás, Poznáváme ostatní zvířata.

| Marie Zábranská

Hříšnej tanec ze základky?

Příběh o hledání sebe samého, boji se stereotypy a o přijímání cizí jinakosti zaujme čtenáře od 9 let. Pro básnířku a redaktorku poezie Olgu Stehlíkovou (1977) je Kluci netančej! první kniha pro dětského čtenáře. Očekávejte dětské trapasy, dětské romance, složitosti s dospělými plus to asi nebude jen tak, když se kluk na základce rozhodne tančit, že jo.

| Olga Stehlíková, Tomáš Weiss
Když máte rodiče nudisty, je třeba začít chodit k psychoušovi!

Když máte rodiče nudisty, je třeba začít chodit k psychoušovi!

Prvotina britského humoristy Marka Loweryho (narozeného v roce 1979) „Jenom ponožky nestačí“ je inzerována jako dojemně-humoristická.
| Tomáš Weiss
Korálky v pupíku - ukázka

Korálky v pupíku - ukázka

"Zajímavá knížka. Velmi pěkně se čte. Knížka zaměřená na alternativní způsob života. Nenásilnou formou uvádí spisovatelka příklady jak poznávat sám sebe a pronikat k podstatě našeho bytí. Vše se odehrává s vtipem a humorem. Doporučuji." Jedno ze mnoha čtenářských doporučení. Kniha vyšla už ve druhém vydání.
| Tomáš Weiss
Timotheé de Fombelle: Vango

Timotheé de Fombelle: Vango

Autor Tobiáše Lolnesse se pustil do další nápadité jízdy, plné dobrodružství a fantazie.
| Tomáš Weiss