Velký knižní čtvrtek 2011 - podzim

Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si téma do oblíbených.

Velký knižní čtvrtek je společný projekt devíti nakladatelů a knižní distribuce Kosmas. V jeden den - 13. října - na trh přichází deset knižních novinek, které patří k očekávaným hitům podzimní sezóny.

Velký knižní čtvrtek 2011 - podzim v Oko Magazínu OKO

Zemřel Umberto Eco

Zrovna když jsem si četl jeho doporučení pro knihu Divoké kameny francouzského architekta Pouillona, vydaly agentury zprávu o jeho umrtí. Nejznámější italský veřejný intelektuál a spisovatel patřil celou svojí osobností do něčeho, ...

Kočka, která nikdy nespí - kulatiny Jiřiny Šiklové

Jiřině Šiklové je osmdesát. Zatímco na jiné dámy se věk prozrazovat nesmí, paní Jiřina je jinačí formát. No tak jsem už stará, myslíte, že to nevím? Pokud se chcete dozvědět víc o jejím pestrém a statečném životě, je k mání ...

Kdo je Harry Hole? (stručný popis policajta)

Někteří literární publicisté, nadšení pro dílo Jo Nesba, píšou, že existuje-li literární spravedlnost, bude prý policajt Harry Hole stejně slavný jako Harry Potter. Před druhým českým vydáním Nesbova krimi románu Červenka (poprvé ...
Další články

VYBRANÍ AUTOŘI

Martina Formanová

Česká spisovatelka. Její knižní prvotinou je autobiografická novela Skladatelka voňavého prádla. ...

Pavla Etrychová

Pavla Etrychová vystudovala na Pedagogické fakultě UK obor čerský jazyk - francouzský jazyk. Po ...

Jiřina Šiklová

(roz. Heroldová)

socioložka a publicistka

Narodila se 17. června 1935 v Praze v rodině ...

Petr Morkes

Český ilustrátor, osobitý spisovatel knih pro děti a také komiksový kreslíř. Je autorem postavičky ...

Velkočtvrteční nadílka

Alef

Alef

(7x)
Ve svém románu se autor vrací k motivu pouti: tentokrát se vydává na cestu po Transsibiřské magistrále. Putování hrdinů knihy se odvíjí ve znamení symbolu Alef, který pro autora v duchu magické tradice představuje bod, v němž se vše sbíhá.

Pentagram

Pentagram

(13x)
Pátý případ Harryho Holea. Pět obětí, pět prstů a pět diamantů ve tvaru pentagramu. Pět pečlivě vybraných míst činu. Řádí v Oslu sériový vrah nebo tu jde o něco jiného? A čeká Harryho opravdu vyhazov od policie i definitivní rozchod s Ráchel?

Keltův sen

Keltův sen

(1x)
Poslední román držitele Nobelovy ceny za literaturu. Čtenář se s hlavním hrdinou dostane do Konga v době kaučukové horečky, do Amazonie počátku století, v době první světové války pak bude přihlížet prvním pokusům o získání irské nezávislosti.

Marta v roce vetřelce

Marta v roce vetřelce

(9x)
Kniha autorky bestselleru Zmizet je stylizovaná jako deník dospívající dívky, náhle vržené do dospělosti. Soukupová opět dokazuje, že síla jejího vypravěčství spočívá v nečekaném nasvícení existenciálních situací.