Vilma Kadlečková

Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Česká spisovatelka sci-fi a fantasy.

Vlastním jménem Vilma Klímová absolvovala střední ekonomickou školu a obor vědecké informace a knihovnictví na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Studium zahradní architektury na MZLU Brno z rodinných důvodů nedokončila. Po letech strávených v Brně a kratším pobytu v Anglii žije v Praze. Počátkem 90. let...

Zobrazit celý text
Nahoru

Vilma Kadlečková v Oko Magazínu OKO

Ukázky

Vychází další svazek 2. vydání Mycelia

Když se dnes řekne mezi čtenáři slovo mycelium, spíš než podhoubí jim naskočí jméno Kadlečková Vilma. Vydávání celé její ságy začalo v roce 2013. A první tři díly už musí vycházet ve druhém vydání. Čtenářské podhoubí si to vyžádalo.
Ukázky

Kdo využije Hvězdovládu a přizpůsobí si svět podle svého?

V dalším, už sedmém, pokračování Mycelia Vilmy Kadlečkové, se naplňují intriky velekněží, vynořují se staré psychoaktivní předměty, objevuje se nečekaná hrozba z vesmíru – a Lucas, který stojí v centru toho všeho, hledá způsob, jak tyto síly využít pro sebe.
TV Kosmas

Argo Underground: Vilma Kadlečková - nové díly a nové vydání Mycelia

"Typická sci-fi posledních desetiletí je apokalypsa, válka, nebo aspoň zabíjení jako na běžícím pásu, a to bohužel, i česká sci-fi. Paní Kadlečková se vymyká. Není to sice ten vernovský styl, ale člověk může s hrdiny přemýšlet, cítit. Jsem...
Zobrazit celý text
Recenze

Meziřádky Zdenko Pavelky

Literární redaktor a vydavatel pokračuje kontinuálně v představování knih, které si ze zástupu mnohých vybral jako ty pozoruhodné. Meziřádky je pořadem Českého rozhlasu Vltava, který můžete ve vysílání slyšet v rámci sobotní dopolední Víkendové přílohy.
Aktuality

Při nákupu na e-shopu nad 300 Kč doprava zdarma

Do 14.11. nebudete za nákup nad 300 Kč platit žádné dopravné. A jak už asi dobře víte, utratit 300 Kč není u knih zase tak těžké - takže si vyberte a využijte předvánoční výhodu.
Ukázky

Když Podhoubí naroste na osm svazků

Je to tak. Vilma Kadlečková dopsala v červnu 2021 ságu Mycelium. Všichni čekali závěrečný šestý díl, ovšem autorka překvapila – díly napsala hned tři! Šestý díl jsme právě vydali, na sedmém a osmém redakčně pracujeme, abychom je mohli vydat co nejdříve.
Další články