Nick Cave

Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.
Nick Cave (* 1957) je světově proslulý zpěvák, hudebník, textař a spisovatel. Narodil se v australském městečku Warracknabeal; léta žil v Londýně, Berlíně či Sao Paulu, až se nakonec s rodinou usadil v anglickém Brightonu. Během své nesmírně bohaté umělecké kariéry natočil coby skladatel a frontman skupin The Birthday Party a The Bad Seeds řadu...
Zobrazit celý text
Nahoru

Nick Cave v Oko Magazínu OKO

Recenze

Nick Cave dáví krásu do pytlíku a v září 2017 mu bude šedesát...

O tom, že Nick Cave vládne stejně dobře perem jako hlasem, není pochyb. Jeho kniha Píseň z pytlíku na zvratky v sobě shrnuje vše, co doposud napsal, zároveň nabízí pohled do umělcova soukromí.
Ukázky

Výprava do hlavy Nicka Cavea

K českému vydání je připravena nová kniha Nicka Cavea. Hodně divoké deníkové záznamy z roku 2014. Divoké ne v tom voyerském smyslu, ale ve smyslu caveovské obraznosti, se kterou může být někdy obtížné žít, pokud chrlí takové představy takovou rychlostí. Takže vhůru do Písně z pytlíku na zvratky.
Aktuality

Dvě premiéry projektu scénických čtení Listování - Cave a Lustig

6. ledna se opět v novém roce rozjíždí Listování po České republice. Letošními premiéry jsou Láska a tělo Arnošta Lustiga a Smrt Zajdy Munroa Nicka Cavea. Začíná se ve veselí nad Moravou a Kyjově. Podrobný program v článku.
Další články