Jo Nesbo - Doktor Proktor ...

Doktor Proktor a prdicí prášek

Nakladatel:  Jota 2013
Není v prodeji
179 Kč
pohlídat

Anotace

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze.

Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení
Úžasně vtipná knížka, která bude bavit děti i dospěláky. Má neotřelý příběh, vyprávění je neuvěřitelně lehké a to vše je doplněno svéráznými obrázky. Pokud budete knihu předčítat, oceníte skvělé dělení kapitol - každá je příběh sám pro sebe, kadžý večer můžete přečíst jednu a bude to dávat smysl.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Nesbø, Jo: Doktor Proktor a prdicí prášek

Oslo se právě chystá na oslavu národního svátku, v kanalizaci hlavního města se ale zabydlela nebezpečná příšera, proti které je nutné vytasit ty nejnebezpečnější zbraně v čele s prdicím práškem. Norský detektivní král Jo Nesbø se českému čtenáři představuje poprvé i jako autor knih pro děti a malé čtenáře čeká úsměvné a napínavé čtení.
Celá recenze

Vtipná krimi pro děti

(...) Nesba vi se podařilo napsat vtipnou knížku, u níž se stejně dobře pobaví děti i dospělí. Je z ranku té literatury, která dětského čtenáře nepodceňuje a nenabízí mu dětinské vyprávěnky, nýbrž jiskrné dialogy, dobrodružný děj a napětí. Autor nezapře svou zálibu v thrillerech, umí popsat strach z neznámého, ale protože má stále na paměti, pro koho píše, dostanou jeho "strašáci" nakonec humorný kabát. Má schopnost popustit uzdu fantazii podobně jako Roald Dahl nebo Gerald Durrell a umí trefně vykouzlit výrazné charaktery postav. Jeho sympaticky bizarní hrdinové navíc ožívají v nepodbízivých a přitom rozverných ilustracích norského výtvarníka Pera Dybviga.
Kniha se díky přehlednému členění do kapitol dá dobře použít i jako čtení na pokračování třeba před spaním a kdesi z podtextu si děti odnesou i základní mravní poučení pohádky: totiž že darebákům by v životě jejich špatnosti projít neměly.

Magazín OKO

TV Kosmas

Prdící prášek v kině

 
 |  Tomáš Weiss

Rádio Kosmas

Máme prdící prášek, padouchové, třeste se!

„Jmenuji se doktor Proktor. Jsem šílený prrrofesor. Nebo aspoň skoro šílený,“ představuje se posluchačům i zrzavému klučinovi Bulíkovi, který se právě přistěhoval do uličky ...

 |  Tomáš Weiss

TV Kosmas

Série Doktor Proktor a...

 
 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Doktor Proktor a prdicí prášek
Autor:
Nesbo, Jo
Nakladatel:
Jota
EAN:
ISBN:
Originál:
Doktor Proktors prompepulver
Překlad:
Vyorálek, Jiří
Popis:
Elektronická kniha, 200 stran, bez zabezpečení DRM, 16,5 MB ePUB ePUB, 21,1 MB Mobi Mobi, česky
Rok vydání:
2013