Kosmas OKO Magazín OKO

Ukázky z jiné literatury

Se symbolem Bad Religion na zádech

Historická monografie a kulturní kritika vývoje punk rocku od legendárního zpěváka a skladatele Bad Religion. Kniha je vhledem do historie kapely a punkového hnutí od člověka, který scéně dominoval více než 40 let.

| nakl. Maťa

Zápisky ujgurského básníka z čínské...

Čekám, až si pro mě v noci přijdou je příběh politické, společenské a kulturní destrukce turkického etnika Ujgurů z čínské provincie Sin-ťiang. Tahir je podle všeho jediným vůdčím ujgurským intelektuálem a spisovatelem, kterému se z Číny od začátku masových internací podařilo uprchnout. Jeho kniha tluče na poplach, aby se svět probral a uvědomil si, jaká katastrofa se odehrává.

| nakl. Práh
Žádný paxteriér, ale statečný farář v každém čase

Žádný paxteriér, ale statečný farář v každém čase

Čas od času se objeví kniha, která připomene, že katolická církev je domovem i lidí statečných, obětavých, nedogmatických, samostatně myslících. I takoví lidé se tam vejdou, i když to často nemají lehké. Josef Kordík se osvědčil v mnoha situacích. Teď s ním novinář Bob Fliedr připravil knižní rozhovor. Foto: Věra Kociánová
| nakl. Portál, Tomáš Weiss
Vachánci nejsou Taliban

Vachánci nejsou Taliban

Naše vnímání dost často málo nebo vůbec nerozlišuje. A čím jsou situace kulturně vzdálenější, tím méně. A přitom mnoho Gazanů nenávidí Hamás, mnoho Iránců nechce Izrael zašlapat do země a mnoho Afghánců nesnáší Taliban. Jedním z anti-taliban národů na obrovském afghánském území jsou Vachánci.
| nakl. Green Mango, Tomáš Weiss
Naše nevědomé energie dávají naší cestě životem spád

Naše nevědomé energie dávají naší cestě životem spád

Setkání s C. G. Jungem přestavují pečlivý výběr z velkého množství novinových článků, deníkových zápisů, reportáží, ukázek z knih či záznamů besed, jejichž protagonistou je C. G. Jung. Nejstarší stať pochází z roku 1925 a nejmladší z počátku 60. let minulého století.
| nakl. Portál
O stáří už mluvíme, ale alibisticky

O stáří už mluvíme, ale alibisticky

Michal Janata rozkrývá titulní téma stáří v široké historické perspektivě myšlenkových a kulturních souvislostí. Vyšla s ilustracemi Anežky Hájkové a v grafické úpravě Josefiny Karlíkové v Edici Revolver Revue.
| nakl. Revolver Revue
Jak se z mladé novinářky Astrid stala autorka knih pro děti

Jak se z mladé novinářky Astrid stala autorka knih pro děti

Když se Astrid odváží příběh Pipi Dlouhé punčochy poslat do soutěže pořádané významným nakladatelstvím, nic moc nečeká. Její náhlý autorský úspěch je pro ni obrovským překvapením. S nadšením se vrhá na dráhu spisovatelky dětské literatury a stává se uznávanou spisovatelkou knih pro děti. Na pozadí ale probíhá druhá světová válka a citlivá Astrid těžce nese utrpení druhých. Její osobní život navíc zdaleka není tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát.
| nakl. Metafora
Astronaut, hmota, mystika....

Astronaut, hmota, mystika....

Edgar Mitchell, jeden z dvanácti mužů, kteří stanuli na Měsící, popisuje v této autobiograficky laděné knize nejen obdivuhodné dobrodružství poutě vesmírem, ale i cestu stejně objevitelskou – zkoumání nevýslovného tajemství lidského bytí a vědomí.
| nakl. Dauphin
Rusko zbídačené dějinami i současností

Rusko zbídačené dějinami i současností

Čert ví, co z Ruska může udělat zemi, kde se lidem bude dobře a klidně žít. Přírodní bohatství a snad i další potenciál by tu byl. Jenže...jenže každý pokus o polidštění skočí v téhle zemi diktaturou. A krade se ve velkém a vraždí, když si to panstvo přeje. A strachu je vždycky víc než statečnosti a bídy víc než důstojného života. Rusko je zakleté - a zázrak nepřichází.
| nakl. Argo
Ale budete jezdit s chromajzlem!

Ale budete jezdit s chromajzlem!

Byly to celkem tři výpravy autem. Vzhledem k okolnostem neexistují z našich cest s Karlem Schwarzenbergem téměř žádné fotografie. Nepovažoval jsem to v tu chvíli za důležité a rovněž jsem respektoval knížecí kondici. Doufal jsem vždy, že se nevidíme naposledy a že budou ještě nějaké příležitosti. Osud rozhodl jinak. Jiří Peňás, foto: Michal Čížek
| nakl. Echo Media
Zobrazuji 1 - 10 z 196 příspěvků 123..20 >>> Zobrazit 10153050100 příspěvků