Velký knižní čtvrtek 16.3.2017

Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si téma do oblíbených.
Kolekci jarních patnácti novinek Velkého knižního čtvrtku 2017 jsme se jako vždy snažili sestavit s ohledem na kvalitu i na rozmanitost žánrů, od světových románů, přes literaturu faktu až po knihu pro mládež. Také zastoupení autorů, z nichž někteří jsou ověnčeni zahraničními i českými literárními cenami, opravdu stálo za to.

Velký knižní čtvrtek 16.3.2017 v Oko Magazínu OKO

Tři silné ženy - tři hlasy audioknihy Marie a Magdalény

Audioknihu Marie a Magdalény vyprávějí hned tři herečky, které nám prozradily, jak se jim zamlouvaly jejich postavy, celý příběh a v čem se jich dotýkal osobně.

Knižní pól Zdenko Pavelky

Literární redaktor a kavárník Zdenko Pavelka tentokrát ve svém pravidleníku uvádí: Jerome Klapka Jerome, brexitově náhle aktuální Britské impérium, generála Laudona, co jezdil skrz vesnice, průvodce Brnem a průvodce Milenou Jesenskou.

ASAP a některé z knih Velkého knižní čtvrtku - jaro 2017

Literární televizní týdeník ASAP (pravidelně vysílán ve středu po 22 hod. na ČT ART) se v posledním dílu věnoval nejen finské literatuře, ale také knihám Velkého knižního čtvrtku, který právě dnes 16. března, nabízí čtenářům v ...
Další články

VYBRANÍ AUTOŘI

Eugen Ovidiu Chirovici

Eugen Ovidiu Chirovici (1964) se narodil v Transylvánii v rumunsko-maďarsko-německé rodině. Řadu let ...

Hanna Lindberg

Patří mezi nejzářivější mladé talenty na švédské literární scéně. Ve svém debutovém románu ...

Jerome Klapka Jerome

Anglický spisovatel a redaktor, známý zejména pro své humoristické povídky a cestopisy.

...

Alison Andersonová

Alison Andersonová strávila mnoho let v Kalifornii, ale dnes žije na švýcarském venkově. Věnuje se ...

Velký knižní čtvrtek 2017 - jaro

Ďábel v Bílém městě

Ďábel v Bílém městě

(1x)
Beletrizovaná literatura faktu o skutečném příběhu masového vraha H. H. Holmese, amerického Jacka Rozparovače, který roku 1893 v Chicagu za Světové kolumbovské výstavy zavraždil desítky, možná až stovky žen ve svém speciálně zkronstruovaném domě.

2.5.2018 vyjde 2 × CD MP3, 1. vydání

30.4.2018 vyjde MP3 ke stažení

Ach, ty Češky!

Ach, ty Češky!

Významný polský novinář a znalec českého prostředí pojednává ve své nejnovější publikaci Ach, ty Češky o osmi ženách z české historie a současnosti. Na půdorysu osudů těchto slavných osobností nám ozřejmuje širší dobové souvislosti.


Apollinaire

Apollinaire

Kniha dává nahlédnout do strhujícího světa umělecké bohémy počátku minulého století přímo v srdci avantgardního dění - v Paříži. Život Guillauma Apollinaira se zde mísí s příběhy dalších proslulých jmen jako Picasso, Braque, Jarry či Celník Rousseau.