Velký knižní čtvrtek 16.3.2017

Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si téma do oblíbených.
Kolekci jarních patnácti novinek Velkého knižního čtvrtku 2017 jsme se jako vždy snažili sestavit s ohledem na kvalitu i na rozmanitost žánrů, od světových románů, přes literaturu faktu až po knihu pro mládež. Také zastoupení autorů, z nichž někteří jsou ověnčeni zahraničními i českými literárními cenami, opravdu stálo za to.

Velký knižní čtvrtek 16.3.2017 v Oko Magazínu OKO

Tři silné ženy - tři hlasy audioknihy Marie a Magdalény

Audioknihu Marie a Magdalény vyprávějí hned tři herečky, které nám prozradily, jak se jim zamlouvaly jejich postavy, celý příběh a v čem se jich dotýkal osobně.

Knižní pól Zdenko Pavelky

Literární redaktor a kavárník Zdenko Pavelka tentokrát ve svém pravidleníku uvádí: Jerome Klapka Jerome, brexitově náhle aktuální Britské impérium, generála Laudona, co jezdil skrz vesnice, průvodce Brnem a průvodce Milenou Jesenskou.

ASAP a některé z knih Velkého knižní čtvrtku - jaro 2017

Literární televizní týdeník ASAP (pravidelně vysílán ve středu po 22 hod. na ČT ART) se v posledním dílu věnoval nejen finské literatuře, ale také knihám Velkého knižního čtvrtku, který právě dnes 16. března, nabízí čtenářům v ...
Další články

VYBRANÍ AUTOŘI

Lawrence Block

Lawrence Block, všeobecně uznávaný jako mistr svého řemesla. Napsal více než padesát knih. Byl ...

Erik Larson

Erik Larson (1954) je americký žurnalista a spisovatel literatury faktu. Přispívá do prestižních ...

Jeannette Walls

Jeannette Walls se narodila r. 1960 v americkém Phoenixu. Spolu se sourozenci vyrůstala s rodiči, ...

Jozef Kollár

Jozef Kollár se narodil r. 1960 ve slovenské Trnavě. Vystudoval Filosofickou fakultu UK v ...

Velký knižní čtvrtek 2017 - jaro

Múza

Múza

(1x)
Román Múza je novou knihou anglické spisovatelky Jessie Burtonové, jejíž předchozí kniha Miniaturista se stala světovým bestsellerem, prodalo se přes milion výtisků, byla přeložena do 37 jazyků a stala se knihou roku 2014.

Ach, ty Češky!

Ach, ty Češky!

Významný polský novinář a znalec českého prostředí pojednává ve své nejnovější publikaci Ach, ty Češky o osmi ženách z české historie a současnosti. Na půdorysu osudů těchto slavných osobností nám ozřejmuje širší dobové souvislosti.