Jonathan Coe - Dům spánku

Dům spánku

Nakladatel:  Odeon 2004
Rozebráno
-10%
239 Kč
215 Kč
pohlídat

Anotace

Ashdown, ponuře krásné sídlo na mořském útesu, dříve studentská ubytovna, později soukromá klinika pro pacienty s poruchami spánku. A právě zde se ve dvou časových obdobích prolínají osudy několika osob: studentů Sáry a Roberta, ředitele kliniky doktora Duddena a filmového kritika Terryho. Pobyt na opuštěném místě s bludišti chodeb a tajemným...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(9x)

Vaše hodnocení
Škoda, že se kniha už nedá koupit. Měla jsem ji jen půjčenou a teď mne mrzí, že nemám vlastní výtisk. Trochu mi připomněla 'Motblitbu za Owena Meanyho'. Všechny střípky příběhu se krásně poskládají do sebe.
Tahle knížka mě příjemně překvapila. Jen je třeba dávat pozor na všechny detaily, které autor jen tak mimochodem zmíní a potom se ukážou jako závažné pro pochopení celého příběhu. Takže čtěte pozorně ! :o) Logické díry, o kterých mluví Sára (příhodné jméno), se mi nepodařilo odhalit...
Tato kniha je to nejlepsi,co jsem v poslednim roce precetl(vedle Llosovy Valky na konci sveta).
nebudete moct usnout dokud neprectete dalsi kousek a nepoodhalite co se skryva za tim vsim. dokud vam to vsechno neseone dohromady. a pak to budete cist znova, abyste uz s optikou 'vedeni' znovu vsechno prozkoumali a spojili do jednoho celku.
Po tomto titulu sem sáhla naprosto náhodou, ani nevím co mě na něm zaujalo, ale opravdu sem ke konci četla bez dechu, příběh byl napínavý a jak je na obalu knihy napsáno, jedinou nevýhodou románu je to, že někdy končí:) Doporučuju úplně všem:)
Opravdu velmi, velmi dobre. Zkuste, nebudete litovat.
Toto je kniha, ktera cloveka hodne ovlivni a zanecha v nem pocit, ze neni nad dumyslnou strukturu. Spad, napeti a prekvapivy konec. Nebo zacatek?
Mám ráda zamotané příběhy, a tahle knížka posloužila báječně. Nenudila jsem se a bavilo mě odhalovat další části příběhu, rozhodně doporučuji.

Přesně jak říkáte . Jen mi není jasné kam to vlastně dospělo. A možná je tam pár logických děr.

Zobrazit další (6)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Nikdo nelže ve spánku

(...) Coe v knize skvělým způsobem skloubil působivou formu s bohatým dějem. (...) Ne často bývá kniha tak inteligentní a zábavná (nikoli pouze ve smyslu, že obsahuje i několik opravdu komických situací, scén či dialogů, ale že je také zábavná v tom, jak musí čtenář skládat celý příběh po kouskách a odhalovat všechny ty vztahy a spojení), kniha dotýkající se nepovrchně tolika závažných problémů, kniha tak čtivá a umně zkonstruovaná.

Coe, Jonathan: Dům spánku

Britský prozaik Jonathan Coe (1961) vyvolal největší rozruch svým pátým románem Dům spánku z roku 1997. Dostal za něj různá ocenění.
Celá recenze

Coe, Jonathan: Dům spánku

Trochu jako protimluv zní výraz „experimentální anglický romanopisec“, jímž byl Jonathan Coe v průběhu své krátké, leč bohaté kariéry několikrát obdařen...
Celá recenze

Nikdo nelže ve spánku

(...) Dům spánku je velmi hustým příběhem, navíc nevšedně přesně a průzračně napsaným. Nevystavuje čtenáře námaze, nýbrž rozkoši ze čtení. (...) Přestože se román odehrává ve studentském a později intelektuálním prostředí, nelze o něm mluvit jako o ryze intelektuálském čtivu, ale ani jako o satiře na účet intelektuálů. Coe zkrátka toto prostředí neoslavuje ani se mu nevysmívá. A představuje se jako velmi důvěryhodný vypravěč. (...) Podařilo se mu vytvořit nejen postavy z masa a kostí a příběh, v němž se vyvažuje atraktivnost s pravděpodobností, ale i román-fotografii se vzrušivým oparem.

Coe, Jonathan: Dům spánku

Sářin vztah s Gregorym skončil o jedenáct měsíců později, v prvních dnech jejího magisterského studia. Její spánkové vzorce, které ani v těch nejlepších časech nebyly příliš pravidelné, během té doby nabraly další a další poruchy a jejím snům se nadále nedalo věřit...
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Dům spánku
Autor:
Coe, Jonathan
Nakladatel:
Odeon
EAN:
9788020711670
ISBN:
80-207-1167-8
Originál:
The House of Sleep
Překlad:
Flemr, Jan
Popis:
1× kniha, vázaná, 304 stran, česky
Rozměry:
13 × 20,5 cm
Rok vydání:
2004 (1. vydání)