Kosmas OKO Magazín OKO

Ukázky z krásné literatury

Vraždila prostitutka?

Po třech případech Kate Marshallové a jejího asistenta Tristana Harpera se Robert Bryndza rozhodl vrátit zpět k oblíbené Erice Fosterové a jejímu týmu v knize Osudné svědectví. Teď je tady osmý příběh - při pátrání po "andělu smrti" narazí inspektorka na zmínku o sexuální pracovnici, která má špínu na tolik vlivných mužů, že to znervózňuje politiky i vedení Metropolitní policie.

| nakl. Cosmopolis

Paradoxní situace obyčejně neobyčejného...

Gian Marco Griffi (1976) se psaní povídek věnuje již od mládí, ale jeho literární tvorba dlouho unikala pozornosti čtenářů i odborné kritiky. První kniha, povídkový román Sebevrazi jsou tajemnější než andělé vyšla v roce 2017 díky crowdfundingové kampani, v roce 2019 publikoval autor Zádrhely. Skutečný úspěch autorovi přinesl až rozsáhlý román Železnice Mexika, který vyjde česky v roce 2025. Ten se stal v Itálii literární senzací.

| nakl. Meridione
Kerouac vypráví o své proměně z fotbalisty na spisovatele

Kerouac vypráví o své proměně z fotbalisty na spisovatele

Jack Duluoz své ženě, a tím pádem i čtenáři, vypráví, čím vším si musel projít v letech 1935–46. A že toho nebylo málo: před našima očima se odvíjí dobrodružný přerod ambiciózního maloměstského fotbalisty v intelektuála omámeného New Yorkem, stojíme po jeho boku na moři za druhé světové války i ve vězení při vyšetřování vraždy. To všechno má však jediné směřování – Kerouac, totiž Duluoz, je na nejlepší cestě k tomu, aby se stal kultovním autorem Beat Generation
| nakl. Argo
Pátrání jí otevře sestřinu minulost

Pátrání jí otevře sestřinu minulost

Detektiv Josie Quinnová o své sestře neslyšela od chvíle, kdy Trinity před třemi týdny po hádce utekla z jejího domu. Když tedy na odlehlé chatě, kam se Trinity uchýlila, najde lidské kosti, obává se Josie nejhoršího.
| nakl. Cosmopolis
Špejle jsou vrženy

Špejle jsou vrženy

Držíte v ruce žánrově neukotvený pamflet omaštěný českým folklorem, tedy přesvědčením, že nebýt všech těch pitomců okolo, život by byl nadmíru výtečný. Jenže, co když v týmu jitrnic hostujete i vy? Bývalá novinářka Stáňa má poslední dobou pocit, že tyhle bizáry snad přitahuje a lepí se na ni jedno jelito za druhým. Když po patnácti letech odcházela z televize do kulturní neziskovky, myslela si, že minimálně tam bude větší klid. Nebyl.
| nakl. Cosmopolis
Zoufalci se stávají pány cizích osudů

Zoufalci se stávají pány cizích osudů

V Osmanské bance arménského spisovatele Alexandra Topčjana (1939) je zoufalý odpor Arménů proti vyhlazovací politice Turecka. Dramatický příběh přepadení banky v Konstantinopoli je napsaný na základě skutečné události z roku 1896. V ději se proplétají osudy socialisticky a anarchisticky naladěných vzbouřenců, švýcarského dobrodruha a bankovního lupiče...
| nakl. Argo
Třetí pokračování Šikmého kostela vyjde 18. dubna

Třetí pokračování Šikmého kostela vyjde 18. dubna

"Napsat třetí díl bylo nejtěžší. Uplynulý rok jsem strávila v padesátých letech: psací stůl jsem měla obložený historickými dokumenty z let 1945 až 1961, na liště v počítači dobový tisk, v notesech vzpomínky pamětníků... a občas z toho na mě padala taková tíseň, že jsem načas musela přestat psát (i proto to tak dlouho trvalo)." Karin Lednická
| nakl. Bílá vrána
Z michelinské restaurace do čajového obytňáku

Z michelinské restaurace do čajového obytňáku

Taky už se vám stalo, že jste večer vyzunkli něco alkoholického - a začali nakupovat v e-shopech celého světa? No dobře, ale koupit si po dvou lahvích vína pojízdnou čajovnu? Ale takhle to prostě v téhle knize všechno začíná. Tedy - zástupkyně šéfkuchaře michelinské restaurace na dobrodružných cestách a k tomu šálky čaje.
| nakl. Cosmopolis
Kdo by si nechal ujít dialog pacientky a jejího terapeuta v podání Cormacka McCarthyho

Kdo by si nechal ujít dialog pacientky a jejího terapeuta v podání Cormacka McCarthyho

Kdo zná trefnost a podvratnou bystrost dialogů Cormacka McCarthyho - např. z Vlak Sunset Limited - ten tuší, co bude poslední kniha Cormacka McCarthyho za jízdu. Kdepak, žádný mezi prsty prokluzující Pasažér. Tohle bude literární terapie za všechny prachy. A pacientka nebude žádný ochočený beránek. Tak kdo z koho!
| nakl. Argo
Nakonec Gideon neodolá touze Louisu políbit

Nakonec Gideon neodolá touze Louisu políbit

O přízeň temperamentní sestry hraběte z Worthingtonu se marně uchází mnoho mladých gentlemanů. Louisa touží po výjimečném muži a nepochybuje, že toho pravého pozná, hned jak ho uvidí.
| nakl. Grada
Zobrazuji 1 - 10 z 708 příspěvků 123..71 >>> Zobrazit 10153050100 příspěvků